Scroll Top

یادگیری پیانو برای کودکان

پیانو برای کودکان

پیانو کودک

زیباترین هدیه ای که والدین می توانند به کودکان خود هدیه دهند ثبت نام آنها در آموزشگاه های موسیقی برای یادگیری هر نوع سازی به خصوص یادگیری پیانو است. شاید هیچ چیز در دنیا تکان دهنده تر از صدای زیبای موسیقی به خصوص پیانو نباشد. برای یک مادر و پدر دیدن حرکت انگشتان فرزندشان روی کلیدهای پیانو و گوش دادن به قطعه ای که فرزندشان می نوازد بسیار لذت بخش است.

اینکه کودک شما از سنین پایین با ساز قدرتمندی مانند پیانو آشنایی دارد و حتی می تواند بر آن مسلط باشد، نکته ای است که بدون شک در آینده و شخصیت او تاثیر بسزایی خواهد داشت.

آموزش و یادگیری پیانو برای کودکان و به طور کلی هر ساز موسیقی دیگر، بخش های خاصی از ذهن کودکان را فعال می کند که:

 • آرامش روح
 • خلاقیت
 • رشد فکری
 • شخصیت

و… بچه ها کارآمد هستند.

در طول آموزش پیانو، کودکان مهارتی را یاد می گیرند که بین انگشتان و مغز آنها هماهنگی ایجاد می کند. بنابراین آموزش پیانو برای بچه ها کمک قابل توجهی به آنها در افزایش ضریب هوشی می کند.

آموزش پیانو به کودکان هوشیاری آنها را افزایش می دهد. علاوه بر این، نواختن پیانو یکی از بهترین و قوی‌ترین راه‌ها برای ابراز احساسات کودکان است. بسیاری از کودکان می توانند احساسات و افکار خود را با نواختن کلیدهای پیانو بیان کنند.

کلاس یادگیری پیانوی کودکان

کلاس یادگیری پیانوی کودکان دختر و پسر

شرکت در کلاس های پیانو کودکان برای کودکانی که واقعا عاشق موسیقی هستند بسیار آرامش بخش است و استرس و احساسات منفی را از کودک دور می کند.

علاوه بر این، با شرکت در کلاس های پیانو کودکان، خطر افسردگی در کودکانی که از سنین پایین پیانو می نوازند در آینده به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

این گروه از کودکان در سنین بالاتر به بزرگسالان شادتر تبدیل می شوند. در آموزشگاه موسیقی سلمان کردار، آموزش پیانو برای کودکان به صورت کاملا تخصصی و گام به گام برگزار می شود.

دوره پیانو برای کودکان به صورت کاملا مبتدی و بدون پیش نیاز برگزار می شود و با توجه به نیاز کودکان پیشرفت می کند.

آموزش پیانو برای کودکان به زبان ساده

بدیهی است که آموزش پیانو برای کودکان با آموزش بزرگسالان تفاوت اساسی دارد.

در این میان، جدای از رابطه آرامش بخش معلم و شاگرد، دو موضوع بسیار مهم است.

اول، روش شناسی

زیرا ساختار ذهنی و حتی فیزیک کودکان با بزرگسالان متفاوت است و روشی که برای بزرگسالان استفاده می شود حتی ممکن است برای کودکان مضر و خسته کننده باشد.

پایانه های دوم یا زبان شناسی

همراهی با کودکان و صحبت کردن به زبان آنها منجر به درک عمیق تر و دقیق تر مفاهیم اساسی می شود که در فرآیند آموزشی بسیار مهم است.

در درس پیانو، کودکان اصول پیانو و نت های اولیه را یاد می گیرند. اولاً معلم پیانو کودکان باید به کودکان یاد دهد که درست جلوی پیانو بنشینند و دست و انگشتان خود را قرار دهند. در مرحله بعد، کودکان یاد می گیرند که یادداشت بخوانند و کلیدها را با انگشتان خود بنوازند.

در این مرحله از آموزش پیانو، کودکان می توانند از تک نت ها و قطعات مختلف موسیقی برای تمرین استفاده کنند.

علاوه بر این، معلمان پیانوی کودکان می توانند از بازی های تعاملی و تمرینات تقویتی مانند زیر برای کودکان استفاده می کنند:

 • برای تمرکز
 • هماهنگی
 • حافظه

به طور کلی آموزش پیانو به کودکان نیاز به حوصله و تمرین مستمر دارد و با تلاش و تمرین مستمر کودکان می توانند به پیانو مسلط شوند.

اهمیت آموزش

تأثیر شگفت انگیز هنر بر سلامت روح انسان بر کسی پوشیده نیست. اگر از آن دسته والدینی هستید که به رشد و شکوفایی استعدادهای فرزندتان اهمیت می دهید، به بهترین نحو ممکن باید به این نکته توجه داشته باشید که بهترین زمان برای یادگیری موسیقی و بهره مندی از تاثیرات مهم آن دوران کودکی است.

یادگیری هنری مانند نواختن پیانو و شرکت در کلاس پیانو به کودکان شما کمک می کند تا در زمینه های زیر نسبت به هم سن و سال ها خود رشد نسبتا بیشتری داشته باشند:

 • شخصیت
 • اجتماعی
 • پر فکر
 • توسعه فردی

مزایای ساز پیانو برای کودکان

مزایای پیانو برای کودکان

شرکت در کلاس پیانو فواید زیادی برای فرزند دلبندتان دارد. در اینجا به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

تقویت تمرکز

آموزش پیانو به کودکان نیاز به تمرکز و توجه به جزئیات دارد. گذراندن کلاس های پیانو به کودک شما کمک می کند تا تمرکز خود را روی یک موضوع افزایش دهد.

توسعه هوش

یادگیری پیانو منطق و هماهنگی را بهبود می بخشد. این فرآیند به خردسالان و کودکان شرکت کننده در کلاس های پیانو کمک می کند تا الگوهای مختلف را بشناسند و رابطه بین نت ها و آکوردها را درک کنند.

بهبود حافظه

یادگیری قطعات موسیقی و تمرین آنها به تقویت حافظه کودکان کمک می کند. کودکان در حین شرکت در یک کلاس پیانو باید نت ها و آکوردها را به خاطر بسپارند و به درستی اجرا کنند.

خلاصه

 • کلاس های آموزشی پیانو برای کودکان به آنها اجازه می دهد در درس های مدرسه خود و رشد بهتری داشته باشند
 • یادگیری پیانو باعث افزایش اعتماد به نفس در کودکان می شود
 • آموزش پیانو هماهنگی را افزایش می دهد
 • یادگیری پیانو برای کودکان تاثیر به سزایی در تمرکز آنها دارد
 • آموزش پیانو به کودکان امکان می دهد همه کاره باشند

یادگیری هر ساز موسیقی در هر سنی میتواند برای یادگیری توانایی جدید، افزایش خلاقیت و افزایش اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد اما در صورتی که بتوان در سنین کودکی به فرزندانتان ساز محبوبی را به صورت حرفه ای آموزش دهید در سنین بالاتر یعنی نوجوانی و جوانی فرد میتواند علاوه بر بهره مندی از مزایای یادگیری ساز موسیقی آن را به یک حرفه پول ساز برای خود تبدیل کند.

ما در کلاس های آموزشی پیانو در آموزشگاه موسیقی سلمان کردار ساز پیانو، به عنوان یکی از سازهای زیبا و محبوب در سرتاسر جهان را به صورت حرفه ای و با بهره گیری از متخصصین باتجربه در این امر به کودکان شما آموزش میدهیم.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های 02126610790 یا 09933601077 تماس بگیرید.

آدرس آموزشگاه موسیقی سلمان کردار :
تهران، اتوبان صدر غرب به شرق (طبقه پایین)،  بعد از کاوه، خروجی منظریه، نبش خیابان رحمانی پلاک ۱۳۳، زنگ ۱۰۸، طبقه دوم

پست های مرتبط

نظر بگذارید