آموزشگاه هنگدرام

یادگیری ساز دوست داشتی هنگدرام در تهران

ساز هنگدرام برای علاقه مندان به موسیقی می‌تواند یک تجربه بسیار جالب و متفاوت باشد که برای یادگیری این ساز مانند همه سازهای موسیقی دیگر می‌بایست به صورت کامل با اصول و فنون آن آشنا شده و تمرینات مداوم داشته باشید.

شما می توانید برای ثبت نام در کلاس های آموزشی هنگدرام در سطوح مبتدی و پیشرفته در تهران، زیر نظر استادهای باتجربه و حرفه ای همراه با ارائه مدرک رسمی و معتبر فنی و حرفه‌ای، با آموزشگاه موسیقی سلمان کردار واقع در شمال شرق تهران، محدوده قیطریه و پاسداران تماس بگیرید.

02122610790 — 09933601077

آموزشگاه هنگ درام

دریافت مشاوره رایگان

فرم را برای دریافت مشاوره رایگان کلاس‌های آموزشی هنگدرام تکمیل کنید
در اسرع وقت با شما تماس گرفته می‌شود

کلاس آموزشی هنگدرام

آشنایی با ساز هنگدرام

آموزشگاه هنگ درام

ساز هنگدرام نوعی ساز کوبه ای در طبقه خودصداهاست که برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ در کشور سوئیس ساخته شد. این ساز به خاطر صدای ماورایی اش حس غریبی به شنونده القا می‌کند و به همین دلیل در یوگا و مدیتیشن هم مورد استفاده قرار می گیرد.  هنگ درام به شکل یک دایره با دو سطح صدای مختلف طراحی شده است و با دست‌ها به صورت قوسی نواخته می‌شود. در بیشتر موارد، هنگ درام از جنس فولاد بوده و در اندازه‌های مختلفی موجود است.

در طی نواختن هنگ درام، با ضربه زدن به سطح‌های مختلف آن، صداهای مختلفی را ایجاد می‌کنیم. به عنوان مثال، با ضربه به سطح بالای هنگ درام، صدای بلند و پرطنینی ایجاد می‌شود و با ضربه به سطح پایین‌تر، صدای نرم‌تر و کم‌صدا‌تری به دست می‌آید.

در کلاس هنگدرام چه مطالبی یاد خواهید گرفت؟

یادگیری هنگدارم از چند بخش به شرح زیر تشکیل می‌شود:

یادگیری چکیده ای از تئوری های پیش نیاز برای ورود به دنیای موسیقی

آشنایی با نت ها روی ساز و خطوط حامل و نحوه صحیح انگشت گذاری

اجرای فرم ها و پترن های ساده در قالب اجرا از روی نت و آشنایی با شکل نت ها و فضاهای ریتمی

اجرای قطعات با بهره گیری از دانش تئوری موسیقی و ریتم های پیشرفته همراه با تکنیک های استاندارد هنگدرام نوازی

آشنایی با فواصل و آکوردها به صورت تئوری و عملی

اجرای قطعات پیشرفته تر با استفاده از الگوهای پیچیده ریتمی، تکنیکی و دانش موسیقی برای استفاده از آکوردها و فواصل

نمونه آهنگ تک نوازی هنگدرام

Sahar QolizadehMouj

ویژگی‌های اصلی کلاس‌های ما

ثبت نام کنید

اگر برای شرکت در کلاس‌های هنگ درام آماده هستید با ما تماس بگیرید.

شماره تلفن های آموزشگاه

02122610790
09933601077

سوالات متداول

بهترین روش یادگیری این ساز مراجعه به آموزشگاه های موسیقی هنگدرام است، البته می توان این ساز را خودتان هم به صورت خود آموز یاد بگیرید، اما کلاس آموزشی به شما کمک می کند تا با یادگیری هدفمند، برنامه آموزشی پیشرفته و بهره مندی از مدرسین باتجربه در سریعترین زمان بهترین نتایج را کسب کنید.

اگر چه می توان هنگدرام را در سایزها، جنس و قیمت‌های مختلف تهیه کرد اما به طور کلی این ساز جزو سازهای گران قیمت به حساب می آید. دلیل اصلی گرانی این ساز فرآیند پیچیده و زمان بر ساخت آن و البته مهم تر از آن شاید تعداد کم سازندگانش باشد. معمولا هنگ درام در کارگاه ها برای ایجاد بهترین صدای ممکن به صورت دستی تولید می شوند.

نسخه ارزانتر و کوچک تری از خانواده هنگ درام به نام تانگ درام وجود دارد که از نظر هزینه به صرفه تر است.

هنگدرام در اشکال، اندازه و جنس های مختلفی وجود دارد اگر تازه قصد شروع یادگیری این ساز را دارید و اطلاعاتتان نسبت به آن زیاد نیست به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از خرید، حتما یک جلسه در کلاسهای آموزشی شرکت کنید که نیازی به خرید ساز وجود ندارد و مدرس به شما راهنمایی های لازم را در جهت خرید بهترین گزینه خواهد کرد.

بله، اگر به این ساز علاقه مند هستید، خوشبختانه هنگدرام جزو سازهای موسیقی به حساب می آید که بدون پیش نیاز و محدودیت سنی می توان با تمرین و پشتکار به سطوح قابل قبولی در آن دست پیدا کرد.

دریافت مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید.
ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیریم.