Scroll Top

آموزشگاه گیتار پا‌پ در تهران

آموزشگاه گیتار پا‌پ

آموزشگاه یادگیری حرفه‌ای گیتار پاپ یکی از محبوب‌ترین و پرطرفردارترین سازهای موسیقی پاپ در تهران (محدوده قیطریه، دیباجی و اختیاریه تهران) زیر نظر استاتید توامند و باتجربه. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام کافی است با آموزشگاه موسیقی سلمان کردار تماس بگیرید.

در آموزشگاه ما مدرک معتبر گیتار تحت عنوان مدرک فنی و حرفه ای گیتار ارائه می شود که دارای اعتبار بین المللی بوده و قابل ترجمه جهت مهاجرت به خارج است کشور است.

در شروع یادگیری گیتار نخستین چالش پیش روی شما، انتخاب سبک است. در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با سبک پاپ در نوازندگی گیتار و اساسی ترین تفاوت های آن با دیگر سبک ها آشنا کنیم.

منظور از “سبک” در موسیقی چیست؟ 

به بیانی ساده، واژه‌ای است که قطعات مختلف موسیقی را با توجه به ویژگی های آنها دسته بندی میکند. در موسیقی، مفهوم “سبک” به معنای نحوه نواختن، تنظیم و اجرای موسیقی است. 

هر سبک موسیقی دارای ویژگی ‌ها و الگوهایی است که آن را از سایر سبک ‌ها متمایز می‌کند این ویژگی‌ ها شامل ریتم، ملودی، هارمونی، سازهای مورد استفاده، تکنیک ‌ها، موضوعات متن و … می‌شود.

گیتار پاپ چیست؟

آموزش گیتار عمدتاً در سبک های کلاسیک، فلامنکو و پاپ صورت میگیرد و منظور از گیتار پاپ، نواختن گیتار در سبک پاپ است که به علت جذابیت بالای آن در شروع یادگیری یک ساز جدید و همچنین ساده‌تر بودن آن در مقایسه با دیگر سبک‌ها محبوب ترین سبک در یادگیری گیتار به حساب می‌آید. 

گیتار پاپ چیست

سبک پاپ چیست؟

سبک موسیقی پاپ یکی از محبوب ‌ترین و شناخته ‌شده ‌ترین سبک‌ های موسیقی در جهان است که از دهه ۱۹۵۰ میلادی تاکنون طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و مخاطبان این سبک روز به روز نیز رو به افزایش هستند. 

موسیقی پاپ عمدتاً بر روی ساده و گیرا بودن، قابل فهم بودن و جذب مخاطبان تأکید دارد.

در این سبک اغلب از ریتم و ملودی های ساده و قابل پیش بینی با موضوعات متنوع استفاده میشود، به کارگیری الگوهایی که عموم مخاطبان بتوانند به راحتی با آن ارتباط بگیرد.

این سبک به دلیل سرعت بالای یادگیری و نداشتن تکنیک ‌های پیچیده، انتخاب بسیاری از دوست ‌داران گیتار برای آغاز یادگیری یک ساز موسیقی و به خصوص گیتار است.

در ادامه به اساسی ترین تفاوت سبک پاپ و دیگر سبک ها خواهیم پرداخت، چرا که بایستی قبل از شروع آموزش سبک مورد نظر خود را به درستی انتخاب کرده باشید.

اصلی ترین تفاوت گیتار پاپ و کلاسیک 

تفاوت گیتار پاپ و کلاسیک 

تئوری موسیقی

بر خلاف سبک کلاسیک که هنرجو باید بر تمامی اصول و قواعد تئوری موسیقی به طور کامل و آکادمیک مسلط باشد، آموزش در سبک پاپ بسیار ساده تر پیش می رود و تئوری های لازم به حد نیاز آموزش داده میشود.

در سبک پاپ آموزش بیشتر بر محور نوازندگی میباشد و سعی بر این است که فرد بتواند در سریع ترین حالت ممکن به اجرا برسد.

بیشتر بخوانید : تئوری موسیقی در گیتار

نوازندگی

در سبک پاپ معمولا اجرای ریتم و آکورد داریم که اغلب با آواز همراه است.

سبک کلاسیک شامل ملودی نوازی و تکنیک های خاص نوازندگی میباشد که پیچیدگی این تکنیک ها نسبت به سبک پاپ بیشتر بوده و به همان نسبت هنرجو مدت زمان بیشتری را باید صرف تمرین کردن کند.

این دو سبک شامل تفاوت های دیگری مانند نحوه در دست گرفتن گیتار، نحوه اجرا و قطعاتی که آموزش داده میشود میباشد.

مواردی که در دوره های آموزشی گیتار پاپ یاد میگیرید شامل:

  • ریتم های پرکاربرد
  • آکورد ها 
  • تئوری موسیقی کاربردی 
  • نحوه خواندن همراه نوازندگی

گیتار کلاسیک یاد بگیرم یا گیتار پاپ؟

اد شیرن گیتار پاپ

به طور کلی اگر قصد دارید گیتار را به صورت اصولی و از پایه آموزش ببینید و به سبک موسیقی کلاسیک علاقمند هستید بهتر است گیتار کلاسیک را آموزش ببینید اما اگر در شروع، علاقه چندانی به یادگیری تئوری موسیقی و مباحث پیشرفته تر گیتار ندارید و به دنبال نتیجه گرفتن در زمان کوتاه تر هستید و همچنین به خوانندگی نیز علاقمند هستید گیتار پاپ گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

اگر همچنان مطمئن نیستید که چه سبکی از نوازندگی گیتار مناسب شما است، میتوانید از مشاوره اساتید آکادمی ما در این مسیر کمک بگیرید.

سبک های گیتاری که در آموزشگاه موسیقی سلمان کردار تدریس میشود شامل موارد زیر است:

در ابتدای راه یادگیری یک ساز موسیقی افراد دچار تشکیک می‌شوند که چه سازی برای آنها مناسب‌تر است و برای انتخاب خود بایستی موارد متعددی از جمله زمان، هزینه، علایق شخصی، روحیات شخصی و سایر موارد را در نظر بگیرند تا بتوانید مسیر را تا نقطه مطلوبی پیش برده و یا اصطلاحا در میانه راه یادگیری جا نزنید.

اگر گیتار را برای یادگیری انتخاب کرده اید، انتخاب نوع گیتار برای شروع به خصوص برای افراد مبتدی کار دشواری است مگر اینکه در کنار شما یک مشاوره حضور داشته باشد. اگر شما از این مشاوره برخوردار نیستید و قصد ثبت نام و یادگیری یکی از سازهای گیتار را دارید با آموزشگاه موسیقی سلمان کردار تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های 02126610790 یا 09933601077 تماس بگیرید.

آدرس آموزشگاه موسیقی سلمان کردار :
تهران، اتوبان صدر غرب به شرق (طبقه پایین)،  بعد از کاوه، خروجی منظریه، نبش خیابان رحمانی پلاک ۱۳۳، زنگ ۱۰۸، طبقه دوم

نظر بگذارید