Scroll Top

آموزش گیتار | یادگیری گیتار

آموزش گیتار سلمان کردار

گیتار یک ساز موسیقی بسیار محبوب و معمولا جزو اولی سازهایی است که هنرجوها برای یادگیری آن به آموزشگاه‌های موسیقی مراجعه می کنند. ما در آموزشگاه موسیقی سلمان، آموزش گیتار را به صورت حرفه ای زیر نظر اساتید برجسته در ایران ارائه می کنیم.

در این مقاله به بررسی مواردی می پردازیم که قبل از شروع آموزش و یادگیری گیتار بایستی بدانید.

دانستنی های لازم قبل از آموزش گیتار

اگر واقعا قصد دارید به یک نوازنده گیتار تبدیل شوید باید این سوال را از خود بپرسید که آیا حاضر هستید زندگی خود را وقف موسیقی و یادگیری آن کنید؟

نواختن گیتار امری چالش برانگیز اما در عین حال لذت بخش است. یادگرفتن یک ساز جدید در ابتدا می تواند ناامید کننده باشد اما با داشتن پشتکار و تمرین مداوم می توان به راحتی آن را یاد گرفت.

آموزشگاه یادگیری گیتار

برای اینکه به یک گیتاریست تبدیل شوید لازم است با عملکرد صنعت موسیقی آشنا باشید. با قرار گرفتن در محیط های آموزشی، تجربه اجرای زنده روی صحنه، کمک گیری از اساتید مجرب می توانید این مهارت را کسب کنید.

آموزشگاه گیتار سلمان کردار از جمله مکان هایی است که شما میتوانید در آن به تمام اهداف نوازندگی خود برسید. برای انتخاب نوازندگی به عنوان حرفه اصلی، صرفا تمرین و استعداد کافی نیست.

شما باید مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید و تکنیک های درآمدزایی را یاد بگیرید. برای رسیدن به این امر باید در محیط های مرتبط با هنر خود قرار بگیرید.

یادگیری و آموزش گیتار

بهترین روش یادگرفتن گیتار آموزش زیر نظر اساتید حرفه ای است زیرا این امر به ما کمک می کند تا تئوری موسیقی و تکنیک های نوازندگی خود را از پایه قوی سازیم.

لازم به ذکر است که برای پیشرفت نیاز به یک ساز خوب داریم چرا که اگر صدای خروجی از ساز مناسب نباشد بعد از مدتی ممکن است موجب دلسردی نوازنده شود.

برای انتقال از سطح مبتدی به متوسط حدود ۶-۱۲ ماه و برای رسیدن به سطح حرفه ای و اجرای زنده به ۳ تا ۵ سال تمرین نیاز است.

اغلب کسانی که گیتار را شروع می کنند تا مرحله آکورد زدن و نواختن یک سری آهنگ ساده پیش می روند. مسیر شما وقتی از عموم جدا می شود که هدف بزرگ تری داشته باشید و آن زمان است که سفر اصلی شما آغاز خواهد شد.

تجربه و رشد توانایی ها

اگر قصد دارید در صنعت موسیقی شناخته شوید باید پشتکار قوی داشته باشید چرا که مهارت نوازندگی به تنهایی برای موفقیت در این مسیر کافی نیست و شما باید هوش تجاری خود را نیز توسعه دهید.

حضور در گروه های موسیقی این توانایی شما را تقویت می کند و به نوعی فرصتی برای دیده شدن خواهد بود.

درآمدزایی

برای رسیدن به موفقیت در این مسیر نباید منتظر رخ دادن یک معجزه باشید بلکه باید از فرصت ها و مسیر های موجود استفاده کنید. همچنین برای خود منبع درآمد ثابتی ایجاد کنید تا ذهن خود را از استرس دور نگه دارید.

هرچه آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید، خلاقیت بالاتری خواهید داشت و در نواختن موسیقی موفق تر خواهید بود.

با قرار گرفتن در این موقعیت اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت و راه های مختلفی برای درآمدزایی پیدا خواهید کرد.

بهترین کلاس آموزش گیتار در تهران

در آموزشگاه گیتار چه مفاهیمی آموزش داده می شود؟

در آموزشگاه موسیقی سلمان کردار در تهران، مهارت و مفاهیمی آموزش داده می شوند که شما را در یادگیری و آموزش گیتار یاری خواهد کرد.

برخی از مواردی که در آموزشگاه گیتار سلمان کردار در تهران آموزش داده می شوند عبارتند از:

 • آکورد های پایه : در کلاس گیتار، هنرجو با نحوه شکل دادن و نواختن آکوردهای پایه بر روی گیتار آشنا خواهد شد.
 • الگوهای نواختن مضراب : در این کلاس ها، هنرجو با الگوهای مختلف نوازندگی و نحوه ترکیب آنها آشنا خواهد شد.
 • گام ها و تمرین : در کلاس های گیتار، هنرجو گام ها و تمرین های مختلفی را فرا می گیرد که در تقویت قدرت و مهارت انگشتان موثر خواهد بود.
 • تئوری موسیقی : هنرجو در کلاس گیتار با مفاهیم پایه تئوری موسیقی مانند علائم سر کلید، توالی آکورد و میزان نما آشنا خواهد شد. این مفاهیم به هنرجو کمک می کند تا نحوه خواندن نت و نوشتن آهنگ ها را بیشتر درک کند.
 • نواختن با انگشت : در کلاس های گیتار، هنرجو با یادگیری نواختن با انگشت قادر خواهد بود آهنگ های رساتری بنوازد.
 • بداهه نوازی : در کلاس های گیتار، هنرجو با اصول بداهه نوازی و نحوه اعمال آن در نوازندگی آشنا خواهد شد.
 • ترانه سرایی : در این کلاس ها، هنرجو این فرصت را دارد تا در مورد ترانه سرایی و نحوه ایجاد موسیقی نیز اطلاعاتی کسب کند.

با یادگیری این مهارت ها و مفاهیم، بدون شک به یک گیتاریست حرفه ای تبدیل خواهید شد.

آموزش گیتار در سن پایین نوجوانان و کودکان

بهترین سن برای یادگیری گیتار

برای یادگیری گیتار، هیچ سن خاصی وجود ندارد. گیتار سازی است که افراد می توانند در هر سنی از نواختن آن لذت ببرند.

در خردسالان (حدود 7 یا 8 سال)، یادگیری گیتار منجر به رشد مهارت های حرکتی، بهبود هماهنگی دست و چشم و پرورش علاقه به موسیقی خواهد شد. در این سن، بهتر است از ابزارها و دروس متناسب با سن کودکان استفاده شود تا یادگیری به موضوعی سرگرم کننده و جالب تبدیل شود.

در نوجوانان، یادگیری گیتار در شکوفایی خلاقیت و کشف علایق موسیقی موثر خواهد بود. در این مرحله، نوجوانان با تمرکز بیشتر می توانند به پیشرفت خوبی در این زمینه دست یابند.

برای بزرگسالان، یادگیری گیتار یک سرگرمی مفید بوده و اشتیاق به موسیقی را نیز شکوفا خواهد کرد. بزرگسالان وقت آزاد بیشتری برای تمرین و توسعه مهارت های خود دارند.

به طور کلی، بهترین سن برای یادگیری گیتار، سنی است که علاوه بر آمادگی کامل، هنرجو بتواند زمان و تلاش کافی را به تمرین و بهبود مهارت ها اختصاص دهد. مهم نیست در چه سنی هستید، یادگیری نواختن گیتار تجربه ای جذاب خواهد بود که خلاقیت فرد را به میزان قابل توجهی افزایش میدهد.

تفاوت بین گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک

گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک دو نوع گیتار محسوب می شوند که برای سبک های مختلف نوازندگی طراحی شده اند. برخی از تفاوت های اصلی بین این دو عبارتند از:

 • نوع سیم
 • طراحی بدنه
 • تولید صدا
 • سبک نواختن
 • سبک موسیقی

گیتار کلاسیک و الکتریک هر دو ویژگی ها و نقاط قوت خاص خود را دارند و بهترین انتخاب به ترجیحات و اهداف موسیقی شما بستگی دارد. اگر نمیدانید که کدامیک از این سازها برای شما مناسب تر است حتما برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تفاوت بین گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک

بهترین موسیقی ها برای یادگیری گیتار کلاسیک

یادگیری بهترین قطعات موسیقی به تمرین، سطح مهارت، ترجیحات موسیقی و اهداف هنرجو بستگی دارد. با این حال، در اینجا چند قطعه کلاسیک و محبوب وجود دارد که برای تمرین گیتار گزینه های مناسبی هستند.

 • Happy Birthday : آهنگی ساده که برای تمرین آکورد های پایه و نواختن مضراب عالی است.
 • Wonderwall اثر اوئیسیز : این آهنگ محبوب برای تمرین آکوردهای اولیه، الگوهای نواختن مضراب و انگشت گذاری گزینه ای ایده آل است.
 • Knockin’ on Heaven’s Door اثر باب دیلن : این آهنگ کلاسیک برای تمرین آکوردهای اولیه و الگوهای نواختن مضراب گزینه خوبی است.
 • Sweet Child O’ Mine اثر گانز اَن رُزز : این آهنگ راک کلاسیک برای تمرین توالی پیچیده آکورد، انگشت گذاری و تک نوازی گزینه بسیار خوبی به شمار می رود.
 • Stairway to Heaven اثر لد زپلین : این آهنگ راک کلاسیک برای تمرین انگشت گذاری، توالی آکورد و تکنوازی ایده آل است.
 • Hotel California اثر ایگلز : این آهنگ راک کلاسیک برای تمرین توالی آکورد، انگشت گذاری و تکنوازی گزینه خوبی است.
 • Summertime اثر جورج گرشوین : این آهنگ کلاسیک برای تمرین انگشت گذاری، نواختن ملودیک و بداهه نوازی عالی است.
 • Scarborough Fair اثر سایمون و گارفانکل : یک آهنگ فولکلور کلاسیک برای تمرین انگشت گذاری، نواختن ملودیک و توالی آکورد گزینه بسیار خوبی است.
کلاس آموزش گیتار کلاسیک

بهترین قطعات موسیقی برای تمرین گیتار الکتریک

در اینجا چند قطعه کلاسیک و محبوب وجود دارد که برای تمرین گیتار الکتریک گزینه های مناسبی محسوب می شوند.

 • Smoke on the Water اثر دیپ پارپل : این آهنگ راک کلاسیک برای تمرین آکوردهای اولیه، آکوردهای قدرتی و ریف های ساده عالی است.
 • Sweet Child O’ Mine اثر گانز ان روزز : این آهنگ راک کلاسیک برای تمرین توالی پیچیده آکورد، انگشت گذاری و تکنوازی عالی است.
 • Stairway to Heaven اثر لد زپلین : این آهنگ راک کلاسیک برای تمرین انگشت گذاری، توالی آکورد و تکنوازی گزینه ای ایده آل محسوب می شود.
 • Hotel California اثر ایگلز : یک آهنگ راک کلاسیک برای تمرین توالی آکورد، انگشت گذاری و تکنوازی گزینه ای عالی به شمار می رود.
 • Enter Sandman اثر متالیکا : این آهنگ کلاسیک هوی متال برای تمرین ریف های پالم میوت و نواختن پر شتاب عالی است.
 • Purple Haze اثر جیمی هندریکس : این آهنگ کلاسیک برای تمرین تک نوازی سبک بلوز، بندینگ و ویبراتو بسیار مناسب می باشد.
 • Eruption اثر وان هالن : این آهنگ کلاسیک برای تمرین تپینگ، سوییپ پیکینگ و تک نوازی پر شتاب گزینه ای ایده آل است.
 • Back in Black اثر گروه موسیقی اِی ‌سی / دی‌ سی : این آهنگ راک کلاسیک برای تمرین آکوردهای قدرتمند، ریف های ساده و تک نوازی های پایه گزینه ای عالی است.

ویژگی‌های یک کلاس آموزش گیتار خوب

در این قسمت به برخی از ویژگی های کلیدی آموزشگاه گیتار الکتریک خوب اشاره شده است.

 • اساتید باتجربه و حرفه ای : استاد باید تکنیک های گیتار الکتریک، تئوری موسیقی و تاریخچه گیتار الکتریک را به خوبی بشناسد. همچنین استاد باید تجربه نواختن و آموزش ساز را نیز داشته باشند.
 • یادگیری عملی : یک کلاس گیتار باید به هنرجو این امکان را بداهد تا علاوه بر نواختن ساز، به تمرین نیز بپردازد. یادگیری عملی شامل نوازندگی همراه با ضبط، اجرا برای دیگر هنرجویان و دریافت آموزش انفرادی از سوی استاد خواهد بود.
 • تمرکز بر تکنیک : یک کلاس گیتار باید روی تکنیک مناسب از جمله انگشت گذاری صحیح، نواختن مضراب، پیکینک و تک نوازی تمرکز کند. استاد باید به هنرجویان بازخورد مناسب را جهت بهبود تکنیک ها ارائه دهد.
 • ساخت رپرتوار : در آموزشگاه گیتار باید این امکان برای هنرجوها فرآهم باشد تا با آموزش آهنگ ها، ریف ها و سولوهای جدید، رپرتوار بسازند. استاد باید نسبت به ارائه نت یا جدول نت اقدام کرده و به هنرجویان در تمرین این قطعات کمک کند.
 • تئوری موسیقی : یک کلاس گیتار الکتریک خوب باید تئوری موسیقی شامل گام ها، توالی آکورد و مدها را نیز آموزش دهد. درک تئوری موسیقی به هنرجویان کمک می کند تا درک عمیق تری از نحوه کار موسیقی و نحوه ایجاد تکنوازی ها و آهنگ های خود داشته باشند.
 • محیط جذاب و پویا : در آموزشگاه باید محیطی جذاب و پویا برای هنرجو فراهم باشد. در این محیط مثبت و جذاب است که هنرجو به کشف علایق و توانایی های موسیقی خود تشویق می شود.

هدف اصلی ما در کلاس های آموزشی گیتار در آموزشگاه موسیقی سلمان کردار، فرآهم کردن بهترین شرایط ممکن برای یادگیری و پیشرفت در انواع سازهای گیتار از جمله : گیتار کلاسیک، گیتار الکتریک، گیتار آکوستیک، گیتار فلامنکو و … است.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های 02126610790 یا 09933601077 تماس بگیرید.

آدرس آموزشگاه موسیقی سلمان کردار :
تهران، اتوبان صدر غرب به شرق (طبقه پایین)،  بعد از کاوه، خروجی منظریه، نبش خیابان رحمانی پلاک ۱۳۳، زنگ ۱۰۸، طبقه دوم

نظر بگذارید