وظایف یک مدرس آموزش آواز

یک مدرس آموزش آواز که به عنوان مربی صدا نیز شناخته می شود معلمیست که اصول موسیقی را به شما می آموزد، و به خوانندگان کمک می کند تا برای اجرا آماده شوند
Category: مقالات

وظایف یک مربی آواز

یک مدرس آموزش آواز که به عنوان مربی صدا نیز شناخته می شود در اصل معلمیست که اصول موسیقی را به شما می آموزد، و به خوانندگان کمک می کند تا برای اجرا آماده شوند ، غالباً به آنها کمک هایی هم در راستای تقویت تکنیک آواز خواندن میرساند تا خود را بهبود بخشند و مراقب و توسعه صدای آنها هستند .

مدرسان موسیقی و آواز با بررسی تن صدای اشخاص به آنها کمک میکنند تا به بهترین شکل از توانایی خود بهره ببرند و بتوانند علاقه و استعداد خود را در یکی از سبک های  موسیقی کلاسیک و پاپ ، سنتی و حتی راک بیابند و شکوفا شوند. تمرینات آواز شامل طیف وسیعی از آموزشها در مورد تکنیک های آواز ، تکنیک های تنفس  و تلفظ میباشند.

یک مربی آواز وظیفه نوشتن و تولید تنظیمات صوتی را برای هماهنگی چهار قسمتی برای خوانندگان یا کمک به تولید ملودی های متضاد برای یک خواننده ثانویه را دارا میباشد. برخی مربیان صوتی همچنین ممکن است برای تولید موسیقی به خوانندگان یا گروههای متن ترانه نوشتن توصیه کنند. برخی منتقدان ادعا می کنند در بعضی موارد که ضبط موسیقی به یک خواننده برای کار به عنوان مربی آواز در حین ضبط صدا اعتبار می دهد ، این ممکن است روشی لطیف برای اذعان اهمیت نقش مربی آواز باشد ، که در آن مربی اشعار آهنگساز یا رپ خواننده را می نویسد.

تمرین و تجربه

تجربه و آموزش مربیان صوتی بسیار متفاوت است. بسیاری از مربیان آواز خوانندگان حرفه ای سابق یا فعلی هستند. برخی مربیان دارای مدارک آموزش آکادمیکی مانند لیسانس موسیقی ، کارشناسی ارشد موسیقی ، دیپلم کنسرواتوار یا مدرک تحصیلی در زمینه های مرتبطی از جمله تکنیک های پوسچر یا روش های تنفس میباشنذ. از طرف دیگر ، برخی مربیان صوتی ممکن است آموزش رسمی کمی داشته باشند و بنابراین به تجربه گسترده خود به عنوان یک مدرس اعتماد می کنند. به عنوان مثال ، یک مدرس آواز زبان آلمانی که به ایالات متحده نقل مکان می کند ممکن است شروع به آموزش مربیگری دیکشنر آلمانی برای دانش آموزان آواز آماتور کند و با گذشت چندین دهه ، این مربی آواز ممکن است طیف گسترده ای از تجربه های شغلی در مربیگری آواز آلمانی را توسعه دهد. سبک هایی مانند لیدر و اپرا واگنر.

مربیان آواز همچنین ممکن است از طریق مسیرهای دیگر مانند حرفه های مرتبط با موسیقی یا از زمینه های دیگر به سمت این شغل بیایند. به عنوان مثال ، برخی مربیان آواز ، پیانیست هایی با دهها سال تجربه کاری که از همکاری با خوانندگان حرفه ای بدست آورده اند هستند یا مجری سابق ، بازیگران تئاتر موسیقی یا مجریان سمفونی که دارای سالها سابقه کاری و مملو تجربه اند . به ندرت ، مربیان آواز ممکن است از مسیری غیر موسیقی به این حرفه بیایند. به عنوان مثال ، یک متخصص در تکنیک الکساندر ، یوگا یا جنبه های پزشکی گلو و تارهای صوتی ممکن است در مربیگری و آموزش خوانندگان شروع به تخصص کند.

رشته مربیگری صوتی به ویژه در بالاترین سطح حرفه ای رقابتی است. حقوق و شرایط کار نیز متفاوت است. در حالی که تعداد کمی از مربیان صوتی برتر می توانند نرخ ساعتی یا روزانه بسیار بالایی را داشته باشند ، اما اکثر مربیان صوتی مانند سایر متخصصان موسیقی و هنر ، تمایل دارند حقوق هایی داشته باشند که برای سایر حرفه هایی که نیاز به میزان مشابهی از آموزش و تجربه دارن ، مانند اقتصاددانان یا مدیران بانک. شرایط کار بطور گسترده ای متفاوت است ، از کارهای پاره وقت یا گاه به گاه برای خوانندگان فردی ، شرکتهای اپرا یا شرکتهای ضبط ، گرفته تا قراردادهای تمام وقت یا شغلهای چند ساله برای دانشگاهها (مربیگری دانش آموزان با عملکرد صوتی و دانشجویان در دوره های اپرا)

روشهای آموزش آواز

در حالی که مربیان آواز از تکنیک های مختلفی برای آموزش آواز استفاده می کنند ، آنها معمولاً در یک یا چند روش زیر به دانش آموزان آموزش می دهند:

دروس آواز خصوصی (معمولاً با افزایش 30 دقیقه ، 45 دقیقه یا 60 دقیقه ای)

دروس گروهی (این دو یا بیشتر دانشجویی هستند که با مربی صوتی کار می کنند ؛ برای مثال ، یک کوارتت آرایشگری ممکن است به عنوان یک گروه مربیگری شود)

ضبط مربیگری استودیو که در یک استودیوی ضبط با میکروفون و تجهیزات ضبط چند منظوره انجام می شود ، که توسط یک متخصص صداسازی اداره می شود. آواز خواندن برای ضبط به تکنیک های مختلفی نسبت به  آواز خواندن در برنامه های زنده نیاز دارد. برای مثال ، وقتی یک خواننده در میهمان خانه های کوچک قهوه خانه و بدون میکروفون مشغول اجرای برنامه است ، دیگر نیازی به نگرانی از توطئه های “زیاد” (مانند حرف “پ”) نیست. با این حال ، هنگام آواز خواندن جلوی میکروفون ، کلمات با حرف “p” می توان با توجه به ماهیت نحوه تولید این اصوات توسط میکروفون بسیار مورد تأکید قرار گرفت.

کارگاههای آموزشی (طبق تعریف یک کارگاه شامل تعدادی از دانش آموزان و مربی آواز است ؛ همچنین ممکن است مخاطبی در حال مشاهده روند کارگاه باشد)

به صورت دیجیتالی یا از طریق دروس خوانندگی آنلاین (به عنوان مثال ، از طریق اسکایپ یا Facetime) که در آن صوتی یا تصویری از مربی آواز منتقل می شود و دانش آموز از مربی تقلید می کند. مربی همچنین می تواند دانش آموز را بشنود و آواز خواندن را آموزش دهد. در بیشتر موارد ، تأخیر اندکی در صدا منتقل شده در حین درس صدای دیجیتالی وجود دارد ، بنابراین مربی قادر به همراهی فعال دانش آموز نیست. درعوض ، معلم صدا آهنگ یا وتر را اجرا می کند و مقیاس یا تمرین هایی را که آرزو دارد برای دانش آموز بخواند نشان می دهد. دانش آموز سپس از مربی تقلید می کند. سپس دانش آموز می تواند مقیاس را به سمت بالا تعدیل کند در حالی که دانش آموز از آواز همان الگوی مقیاس پیروی می کند.

همراهی توسط یک پیانیست اغلب بخشی از مربیگری آواز است. مربی آواز ممکن است به عنوان مربی آواز و به عنوان همراهی دو برابر شود. در موارد دیگر ، مربی صوتی ممکن است یک مربی را برای بازی در جلسات مربیگری استخدام کند. پیانو یکی از متداول ترین سازهایی است که برای همراهی استفاده می شود ، زیرا می توان برای پخش همزمان ترانه ، آکورد و ملودی به طور همزمان استفاده کرد. سایر سازها نیز ممکن است مورد استفاده قرار بگیرند (به عنوان مثال ، گیتار ، اندام Hammond ، و غیره) اما کمتر رایج است.

نامگذاری: مربی آواز در مقابل معلم صدا

در جامعه معلمان صدا ، درباره اصطلاحات “مربی آواز” و “معلم صدا” بحث و گفتگو صورت گرفته است.

در حالی که بسیاری بر این باورند که این اصطلاحات مترادف هستند ، برخی از متخصصان جامعه موسیقی معتقدند که این اصطلاحات معانی کمی متفاوت دارند.

اصطلاحات “معلم صدا” و “معلم آواز خواندن” بیشتر برای استفاده از معلمی که دارای تحصیلات بوده و معلمان آموزش صوتی را انجام می دهد ، مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که ممکن است یک مربی آواز هم سطح تحصیلات یکسانی نداشته باشد.

به عنوان مثال ، در دانشگاهها نادر است كه استاد صوتی خود را به عنوان مربی آواز معرفی كنند ، حتی اگر آنها می توانند دروس خصوصی را تدریس كنند.

علاوه بر این ، اصطلاح “معلم صدا” یا “معلم آواز خواندن” به طور معمول به مدرسانی اطلاق می شود که نقش اصلی آن در تولید صدای آواز است. از طرف دیگر ، اصطلاح مربی آواز ممکن است توسط شخصی که روی اجرای صحنه ، سبک آواز یا میزبان موضوعات دیگر مرتبط با صدا ارتباط دارد ، تخصیص یابد ، اما لزوماً آواز خواندن را آموزش نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. Required fields are marked *.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>